O nas

Przedszkole „Bambino” w Koszalinie to niepubliczne przedszkole. Zrodziło się z pasji i pomysłu. Zdawaliśmy sobie sprawę, że będzie to miejsce, gdzie przyjdą dzieci. Zarówno one, jak rodzice muszą czuć się bezpiecznie i wiedzieć, że jest to najlepsze miejsce dla dziecka. My również pragniemy mieć pewność, że jest to miejsce spełniające wszystkie rygory i wymogi, tak by dzieci były i czuły się bezpiecznie jak w domu. Tak więc Przedszkole posiada pozytywne opinie Inspektora SANEPiD oraz Komendanta Państwowej Straży Pożarnej o zapewnieniu bezpiecznych i higienicznych warunków pobytu dzieci. Zostało wpisane do Ewidencji Szkół i Placówek Niepublicznych Miasta Koszalina . Zaczynamy z wielkim zapałem i wiarą, ze będzie to wspaniale miejsce dla Waszego dziecka. Nasze przedszkole zlokalizowane jest w centrum miasta, w kompleksie nowo wybudowanych budynków. Przedszkole jest jedno oddziałowe. Posiada własny ogród oraz nowoczesną, przestronną salę dydaktyczną. Pomaga nam to w stworzeniu dzieciom dobrych warunków i atmosfery do nauki przez zabawę oraz rozwijania uzdolnień. Nasza działalność opiera się na podstawie wszystkich wymogów i standardów MEN. Staramy się stwarzać dzieciom warunki do rozwijania indywidualnych talentów oraz kontaktu z rówieśnikami. Wykorzystujemy innowacyjne metody pracy z dziećmi już od najmłodszych lat. Poprzez zabawę zachęcamy do samodzielności oraz rozwoju.

Program naszych zajęć, warsztatów i terapii specjalistycznych został przemyślany i skonstruowany, tak aby móc dobrze przygotować dzieci do dalszej edukacji szkolnej. Do Przedszkola przyjmowane są dzieci w wieku 3-5 lat. W wyjątkowych wypadkach może być przyjęte dziecko, które ukończyło 2,5 roku, jednakże musi ono być na tyle dojrzałe i gotowe do przedszkola, by mogło funkcjonować w grupie przedszkolnej. Przedszkole jest czynne od poniedziałku do piątku od 6.30 do 17.00 cały rok.